Večera

Autor: Ondrej Kazík | 17.1.2014 o 8:32 | Karma článku: 4,78 | Prečítané:  367x

Cvičenie na mapách bola nudná časť dňa. Nikto to v armáde neobľuboval, trvalo to jeden až dva dni. Ale príprava trvala minimálne mesiac. Zlepiť mapu, nakresliť rozmiestnenie jednotiek, napísať rôzne potrebné aj nepotrebné dokumenty. Čo sa minulo kancelárskeho papiera?! Jedna zmena v Harmaneckých papierňach vyrábala len pre nás. Bol to „FPČ" - fond premrhaného času.

 

Tie dva dni sa dali stráviť aj inak. Sedením za počítačom a surfovaním po internete, návštevou kolegov a kolegýň po iných kanceláriách alebo nejakou inou plnohodnotnou činnosťou.

Útvarová klubovňa bola zaplnená do posledného miesta. Nudil som sa. Občas som sa pozrel dopredu, kde bola zavesená veľká mapa aby sa nepovedalo, že nevenujem pozornosť tomu, čo sa odohráva „na bojisku". Jedným očkom krúžim po miestnosti, kde tu nájdem unavených a driemajúcich kolegov a nadriadených.

Už bolo dávno po obede. Ani neviem, kedy som naposledy jedol. V žalúdku sa mi odohrávala najväčšia tanková bitka ako pri Kurzku. Konečne bola prestávka. Načiahol som sa do tašky, kde moja ruka medzi tisíckami vojenských drobností konečne našla poslednú Horalku.

Ondro, požičiate mi mobil? - zaznelo spoza mňa. Áno, nech sa páči pán podplukovník.

Musím zavolať domov synovi. - zamumlal na ospravedlnenie. Vyťukal číslo do mobilu a volal. No čau, to som ja. Choď kúpiť niečo na večeru, ja to nestihnem. Ešte sme tu. ..... no dobre, za päť minút ti zavolám.

Za päť minút mi ho požičiate znova? - spýtal sa ma, keď mi podával telefón.  Presne o päť minúť prišiel. Bol presný ako švajčiarske hodinky. Znova vyťukal číslo.

No ja som. Čo si kúpil na večeru? Čoooo? .... hmm, no dobre ja kúpim. Čau.

Ten debil kúpil polku chleba a liter vína.......

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?