Čítanie kávy

Autor: Ondrej Kazík | 13.1.2014 o 9:53 | (upravené 13.1.2014 o 10:31) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  353x

V sobotu som sa s rodinou vybral do mesta Probinovho navštíviť blízku osobu v nemocničnom zariadení. Keďže sme už v tom meste - kam nechodíme často - čo takto využiť povianočné zľavy, vyšlo z úst mojej manželky.

Zašli sme do prvého veľkého obchodného centra, ktoré bolo hneď po ceste. Patrím k tej mužskej populácie, ktorá nákupy neobľubuje. Pokiaľ sa nejedná o nákupy "hračiek" pre mužov. Ale moje dve ženy (manželka s dcérou) boli vo vytržení. Ešte že, nemám zlatú kreditku a nekonečný účet. Samozrejme nakúpili všetko potrebné oblečenie - ako to ženy vravia.

Presunuli sme sa do nákupného centra v meste. Tu sa tiež nakúpili nejaké drobnosti, ktoré ženy k svojmu zovňajšku potrebujú. Ale bol čas na poobedňajšiu kávu. Vybavil som si mužké záležitosti a dohodli sme sa, že kávu si dáme v knihkupectve Panta Rhei.

Vstup do sveta kníh bol úžasný! Vôňu kníh prebíjala vôňa čerstvo zomletej kávy. Neskutočne dobrá aróma. Zašiel som k stolíku, kde sedela manželka, dcéra už bola medzi regálmi s knihami. Objednal som kávu, a čakaním na čašníčku som očami privoniaval k neskutočne veľkému zdroju informácií, ktoré vychádzali z kníh. Neodolal som! Načiahol som sa pomocou dvoch malých krokov po knihu, ktorá ležala na malom kruhovom podstavci. Bola to kniha jedného z mojich obľúbených žánrov - Motivačná literatúra. Medzičasom čašníčka priniesla kávu. Zaplatil som a sadol si ku káve s knihou v ruke. Čítajúc lahodnú kávu som malými dúškami pil riadky knihy od Róberta Kiyosakiho "Škola biznisu".

Dopil som jednu kapitolu a zistil som, že kávu mám neprečítanú. Tak som rýchlo dočítal kávu a odložil nedopitú knihu späť medzi ostatné.

Pri odchode z knižnej kaviarne alebo kávovej knihárne som bol obohatený o šálku výbornej kávy a o informácie z vynikajúcej knihy!

Ako málo chýba k tomu, aby som si mohol povedať, že to bol úspešný deň!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?