Čítanie kávy

Autor: Ondrej Kazík | 13.1.2014 o 9:53 | (upravené 13.1.2014 o 10:31) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  352x

V sobotu som sa s rodinou vybral do mesta Probinovho navštíviť blízku osobu v nemocničnom zariadení. Keďže sme už v tom meste - kam nechodíme často - čo takto využiť povianočné zľavy, vyšlo z úst mojej manželky.

Zašli sme do prvého veľkého obchodného centra, ktoré bolo hneď po ceste. Patrím k tej mužskej populácie, ktorá nákupy neobľubuje. Pokiaľ sa nejedná o nákupy "hračiek" pre mužov. Ale moje dve ženy (manželka s dcérou) boli vo vytržení. Ešte že, nemám zlatú kreditku a nekonečný účet. Samozrejme nakúpili všetko potrebné oblečenie - ako to ženy vravia.

Presunuli sme sa do nákupného centra v meste. Tu sa tiež nakúpili nejaké drobnosti, ktoré ženy k svojmu zovňajšku potrebujú. Ale bol čas na poobedňajšiu kávu. Vybavil som si mužké záležitosti a dohodli sme sa, že kávu si dáme v knihkupectve Panta Rhei.

Vstup do sveta kníh bol úžasný! Vôňu kníh prebíjala vôňa čerstvo zomletej kávy. Neskutočne dobrá aróma. Zašiel som k stolíku, kde sedela manželka, dcéra už bola medzi regálmi s knihami. Objednal som kávu, a čakaním na čašníčku som očami privoniaval k neskutočne veľkému zdroju informácií, ktoré vychádzali z kníh. Neodolal som! Načiahol som sa pomocou dvoch malých krokov po knihu, ktorá ležala na malom kruhovom podstavci. Bola to kniha jedného z mojich obľúbených žánrov - Motivačná literatúra. Medzičasom čašníčka priniesla kávu. Zaplatil som a sadol si ku káve s knihou v ruke. Čítajúc lahodnú kávu som malými dúškami pil riadky knihy od Róberta Kiyosakiho "Škola biznisu".

Dopil som jednu kapitolu a zistil som, že kávu mám neprečítanú. Tak som rýchlo dočítal kávu a odložil nedopitú knihu späť medzi ostatné.

Pri odchode z knižnej kaviarne alebo kávovej knihárne som bol obohatený o šálku výbornej kávy a o informácie z vynikajúcej knihy!

Ako málo chýba k tomu, aby som si mohol povedať, že to bol úspešný deň!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?