Podnikať či nepodnikať?

Autor: Ondrej Kazík | 6.1.2014 o 23:10 | (upravené 6.1.2014 o 23:26) Karma článku: 7,83 | Prečítané:  742x

Už dva roky zvažujem o tom, že začnem podnikať ako SZČO, stále však prepočítavam investície do podnikania, zisky a výdaje. Neviem sa rozhodnúť či s tým začať alebo nie. Nemám dostatok informácií alebo resp. nemá mi kto poradiť, či mám do toho ísť alebo nie.

 

Jedná sa o službu Preprava osôb nemotorovými vozidlami. Kde by som mal priemerný mesačný zisk 300 Euro. Po odpočítaní odvodov do ZP, prenájom priestorov, splátku úveru je čistý zisk cca 143,65 Eura (a to ešte nie sú zarátané odvody do SP). Teda ročný zisk by bol necelých 1724 Eura. Ak by som k výdavkom prirátal aj odvody do SP, tak som v mínuse.....

Po prečítaní článku „Minimálna výška odvodov pre SZČO od 1. 1. 2014 je 189,77 € (minimálny preddavok na zdravotné poistenie je 56,35 €, poistné na sociálne poistenie 133,42 €). Preddavok na zdravotné poistenie sa platí podľa výsledku ročného zúčtovania za rok 2012, ktoré zdravotné poisťovne doručili SZČO najneskôr v septembri 2013. Povinnosť platiť sociálne odvody sa posudzuje vždy k 1. 7. bežného roka podľa daňového priznania za predchádzajúci rok." sa mi do toho podnikania vôbec nechce.

Mám obavy, že to bude ešte horšie!!! Nič tomu nenasvedčuje, že by sa podmienky pre podnikateľov teda pre SZČO mohli zlepšiť. Na druhej strane by som aj do toho šiel, veď možno po roku by som tieto služby mohol aj rozšíriť, ale stále ma odradzuje tá neistota a obava zo zlyhania a neuveriteľného finančného zaťaženia.

No oplatí sa vôbec na Slovensku podnikať ako SZČO?????

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?